Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
01. 10. 2023 12:13

veliký červený flek na noze - vyrážka

Od: Mirka

Dobrý den, měla bych dotaz, zda mám s dcerou navštívit lékaře? Asi 2 dny zpět se jí objevila vyrážka na pravém stehně zezadu, vypadá jako kruh o velikosti asi 5 cm, červená, nesvědí jí to, ale uprostřed je kůže bledší. Před 10 dny jsem jí vytáhla klíště.

01. 10. 2023 12:13

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, ano bude potřeba, abyste s dcerou navštívila lékaře, velmi pravděpodobně jde o erythema migrans - je třeba to přeléčit antibiotiky.

Zpět

Slovník pojmů

Chůvička

Dětská chůvička je přístroj, který rodiče upozorní na pláč dítěte. Jedna jednotka je poblíž dětské postýlky, druhou má rodič u sebe v jiném pokoji. Když například začne děťátko plakat, maminka nebo tatínek to uslyší na svém přístroji. Existují i chůvičky s kamerou přenášející kromě zvuku i aktuální obraz miminka.

Více

Kurzy první pomoci

Více