Půjčení monitoru dechu

P

Maminky často váhají, zda pořídit nový monitor dechu, půjčit si použitý, nebo ponechat starší po kamarádce či prvním miminku. Nechtějí utratit mnoho peněz, přitom však potřebují mít jistotu, že bude jejich miminko v naprostém bezpečí.

Výrobce zdravotnického prostředku je zodpovědný za minimalizaci rizik souvisejících s jeho používáním a půjčování jedním z rizik je, proto ho výrobce Nanny nemůže doporučit. Podložka monitoru dechu obsahuje citlivý senzor, který se používáním opotřebuje – nádech a výdech vašeho malého miminka znamená sice nepatrné, ale zato neustálé zatížení senzoru. Během prvního roku se totiž vaše miminko nadechne přibližně 21 milion krát.

Daleko větším zatížením pro senzor jsou však silnější mechanické otřesy – např. při častém přenášení podložky nebo pokud už je miminko větší a po postýlce leze, nebo dokonce skáče.

Pokud si půjčíte monitor dechu, nemáte nikdy jistotu, jak s ním bylo zacházeno před vámi a jak staré miminko na něm leželo. Při převzetí použitého monitoru dechu nemáte šanci poznat, zda a jak je podložka citlivá. I když se monitor jeví jako funkční, doma často zjistíte, že detektor dechu hlásí falešné poplachy, přestože miminko dýchá. To může být způsobeno právě přílišným opotřebením senzoru, který pak není schopen správně zaznamenat pohyb drobného hrudníčku vašeho miminka. Ve finále můžete být falešnými poplachy spíše vystresovaná a monitor raději ani nezapnete. Paradoxně tak můžete své miminko ohrozit víc, i když jste na počátku svého rozhodování chtěla udělat pro jeho bezpečí a váš klid maximum.

Občasným falešný poplachům se samozřejmě nevyhnete ani v případě použití zcela nového monitoru, ale dle zkušeností maminek jsou během prvních 6 měsíců používání skutečně velmi výjimečné nebo žádné. S novým monitorem tak budete v naprostém klidu a bezpečí.

Pokud však nechcete či nemůžete investovat do nákupu nového monitoru dechu a máte doma monitor starší nebo zděděný po kamarádce, zakupte alespoň novou Nanny podložku. Její cena je 966 Kč a můžete ji připojit i ke starší kontrolní jednotce, do které vložte nové baterie.

Zapůjčení monitoru na půl roku stojí obvykle 900 Kč, podobně jako nákup nové podložky.

Neopotřebovaný senzor v nové podložce vám však dodá tolik potřebný klid a jistotu! Raději než půjčení tedy doporučujeme použití staršího monitoru dechu s novou Nanny podložkou.

Půjčení monitoru dechu Nákup nové Nanny podložky 
Cena 900 Kč 966 Kč
Doba používání 6 měsíců Neomezeně
Počet falešných poplachů Nelze určit Minimální

Může se hodit

podlozka.png-nt.png

Náhradní podložka

Náhradní podložka Vám ulehčí práci, pokud bude miminko spinkat na více místech. Hodí se také v případě, že původní podložka již dosloužila nebo jí vypršela 2letá životnost.

966 Kč

Přidat

jednotka-s-podlozkou.png-nt.png

Monitor dechu Nanny

Tento ryze český výrobek poskytuje rodičům jistotu, klidný spánek a kontrolu nad správným dýcháním jejich miminka. Nepřetržitě hlídá jeho dech i pohyby.

2 495 Kč

Přidat

Ušetříte 471 Kč
nanny_2-podlozky.png-nt.png

Nanny se 2 podložkami

Výhodné balení monitoru dechu Nanny se dvěma podložkami, které oceníte, zejména pokud bude miminko často spinkat na více místech.

2 990 Kč

Přidat

Ušetříte 500 Kč
pro-dvojcata_cz.png-nt.png

Nanny DUO

Dvě balení monitoru dechu Nanny za zvýhodněnou cenu uvítají nejen rodiče dvojčátek. Můžete se na koupi domluvit třeba s kamarádkou a obě tak ušetřit.

4 490 Kč

Přidat

Ušetříte 294 Kč
matrace-a-nanny.png-nt.png

Monitor dechu + matrace Baby

Balíček obsahuje monitor dechu Nanny s jednou podložkou a kvalitní českou matraci, která byla s Nanny testována. Jsou tedy plně kompatibilní.

3 200 Kč

Přidat

matrace-nanny-baby.png

Matrace Baby

Kvalitní dětská matrace byla testována společně s monitorem dechu Nanny. Máte tak jistotu kvality a bezproblémové funkčnosti.

990 Kč

Přidat

matrace-nanny-baby.png

Matrace Happy Kids

Prémiová dětská matrace byla vyrobena v České republice a při testování s monitorem dechu Nanny dosáhla nejvyššího hodnocení.

1 990 Kč

Přidat

Z

Zdravotnický prostředek

Do této kategorie patří mnoho různých výrobků, které se používají ve zdravotnictví od náplastí až po...

Číst více