Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.
Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.
Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.
Je to zvláštne no náš malý už má rok a mesiac a momentálne má obdobie kedy sa už druhý krát stalo že dostal vysoké teploty zo dňa na deň , zvracal. Prvý krát to bolo tak že najprv zvracal potom dostal teploty vysoké ktoré sme mu nevedeli na dlhšie znížiť nakoniec prestal piť a skončili sme v nemocnici kde bol na infúzií a tri dni sme tam strávili. Najhoršie na Tom je že mu urobili všetky možné vyšetrenia krv moč stolica a na nič sa neprišlo. Šli sme domov je od toho asi mesiac a malý znova zvracal vždy tak ku večeru zvracal a dnes aj ráno raňajky vyvracal a znova začali vysoké teploty no zatiaľ tekutiny prijma no nechce papať. Máme doma aj psa na záhrade a rád za ním behá hladkal by ho stane sa že ho pes aj oblizne aj keď sa tomu snažíme vždy brániť. V noci sa stáva že stále dookola každú jednu noc sa malý veľmi prehadzuje a veľa krát spi na brušku na druhom konci postieľky. Nevieme prečo tak cestuje v postieľke. Pediater nám nikdy nič nepovie len že vyzerá čulý a v poriadku a len nejakú radu nám dá a nič viac a ani v tej nemocnici neprišlo nič či nemá v sebe nejaký vírus či infekciu. Nevieme. Teraz nevieme či znova ísť do nemocnice alebo čo máme robiť keď nám nevie nik poradiť čo sa deje.
Dobrý den, je velmi pravděpodobné, že šlo o virozu, střevní, která může být spojená s vysokými teplotami a zvracením, event. může být i průjem. Je možné ji dostat opakovaně. Důležité je, abyste sráželi horečku dostatečnými dávkami antipyretik. Pokud je horečka nad 38 podejte lék obsahující paracetamol dle hmotnosti syna, pokud horečka klesne a následně opět vystoupá nad 38, např. i za 4 hodiny, můžete podat lék obsahující ibuprofen. Takto můžete léky střídat. Popř. můžete provést zábal či osprchovat vlažnou vodou v mezidobí. Důležité je do něj dostat tekutiny, pokud zrací, min. 1 hodinu po zvracení mu nepodávat vůbec nic, po 1 hodině můžete zkusit podat ledový čaj oslazený po lžičkách - např. 1 lžičku - chvíli počkat, za 5 minut dát 2. lžičku, když ztoleruje. Pokud mu dáte vypít najednou 1/2 hrnku, velmi pravděpodobně Vám to vyzvrátí a jste v začarovaném kruhu. Až pokud ztoleruje tekutiny a nezvrací vůbec, je dobré podat probiotika a postupně zatěžovat stravou např. suchý rohlík, houska. Pokud jíst nechce, určitě ho nenuťte. Pokud by dále zvracel, přestával by močit, bohužel byste opět museli do nemocnice na kapačky, neznamená to ale, že vždy, když bude zvracet a mít vysoké horečky, že na kapačkách skončíte.
To, že se stěhuje po posteli je normální, zdají se mu "živé" sny, a jeho mozek tímto zpracovává, co se dělo ve dne. Je to v pořádku, některé děti to takto mají.
Maminky často váhají, zda pořídit nový monitor dechu, půjčit si použitý, nebo ponechat starší po kamarádce či prvním miminku. Nechtějí utratit mnoho peněz, přitom však potřebují mít jistotu, že bude jejich miminko v naprostém bezpečí.
Více