Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
27. 03. 2023 10:57

potvrzení při nástupu do školky

Od: Sylva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám dceru, v únoru jí byly 3 roky. Chci ji přihlásit do školky, budu potřebovat vyplnit papír od doktorky, žádné léky nebere, nemá ani žádné alergie. Bude potřeba nějaká prohlídka, nebo můžu přijít jen s papírem?

27. 03. 2023 10:57

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, zkuste se domluvit na postupu přímo s paní doktorkou Vaší dcery. Ale většinou stačí po domluvě přinést na vyplnění  přihlášku do školky, nemusíte mít kvůli přihlášce s sebou i dceru. Akorát si to zařiďte alespoň týden dopředu před podáním přihlášky, ne vždy to lze vyplnit ihned na místě. Pokud by jste šla s dcerou rovnou i na 3letou preventivní prohlídku, tak samozřejmě dceru s sebou vzít musíte.

Zpět

Slovník pojmů

Zdravotní indikace

Monitor dechu je vhodný pro všechna miminka, protože záludnost syndromu náhlého úmrtí kojence (SIDS) spočívá v tom, že nečekaně postihuje i zdravé děti.

Více

Kurzy první pomoci

Více