Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
27. 03. 2023 10:57

potvrzení při nástupu do školky

Od: Sylva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám dceru, v únoru jí byly 3 roky. Chci ji přihlásit do školky, budu potřebovat vyplnit papír od doktorky, žádné léky nebere, nemá ani žádné alergie. Bude potřeba nějaká prohlídka, nebo můžu přijít jen s papírem?

27. 03. 2023 10:57

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, zkuste se domluvit na postupu přímo s paní doktorkou Vaší dcery. Ale většinou stačí po domluvě přinést na vyplnění  přihlášku do školky, nemusíte mít kvůli přihlášce s sebou i dceru. Akorát si to zařiďte alespoň týden dopředu před podáním přihlášky, ne vždy to lze vyplnit ihned na místě. Pokud by jste šla s dcerou rovnou i na 3letou preventivní prohlídku, tak samozřejmě dceru s sebou vzít musíte.

Zpět

Slovník pojmů

Půjčení monitoru dechu

Maminky často váhají, zda pořídit nový monitor dechu, půjčit si použitý, nebo ponechat starší po kamarádce či prvním miminku. Nechtějí utratit mnoho peněz, přitom však potřebují mít jistotu, že bude jejich miminko v naprostém bezpečí.

Více

Kurzy první pomoci

Více