Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
12. 06. 2022 11:23

Ovčie kiahne

Od: Zuzana Milanova

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať moj 2rocný syn ma ovčie kiahne a pluzgieriky sa mu tvoria aj na očkach ako su mihalnice a slzný vačok ošetruje sa nejako špecialne očko?je potrebne navštíviť očného lekara po kiahnach?Za Vašu odpoveď vopred ďakujem Zuzana

12. 06. 2022 11:23

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, hlavně bych to ničím na vysušení v oblasti očí nemazala, pokud bude třeba, můžete oko vykapat ophthalmoseptonexem, popř. occuflashem. Pokud by to nepomáhalo, bylo by vhodné ho nechat vyšetřit u očního lékaře.

Zpět

Slovník pojmů

Zdravotnický prostředek

Do této kategorie patří mnoho různých výrobků, které se používají ve zdravotnictví od náplastí až po přístroj na magnetickou rezonanci. Pomůcky musí splňovat pravidla stanovená v zákoně o zdravotnických prostředcích č. 268/2014 Sb.

Více

Kurzy první pomoci

Více