Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
12. 09. 2023 21:48

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Od: Linda

Dobrý den, mám 3letou dceru a chtěla bych ji nechat naočkovat proti klíšťové encefalitidě. Kdy nejlépe ji nechat naočkovat a kolik je potřeba dávek? Děkuji.

12. 09. 2023 21:48

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, nyní ji můžete nechat naočkovat kdykoli,  nejlépe, aby stihla 2 dávky do konce února/března, aby již v sezóně klíšťat byla chráněná. Tzn.1.dávku nejlépe do konce listopadu, 2. dávka se podává dle klasického schématu za 3 měsíce, po ní již ochrana je, 3. dávka je za 6-12 měsíců po 2.dávce. Dále je třeba podat 1. přeočkování po 3 letech a jakékoli další vždy po 5ti letech.

Zpět

Slovník pojmů

Náhradní podložka

Pokud vaše miminko často spinká na dvou místech, doporučujeme mít k monitoru dechu i náhradní podložku. Jednu necháte napevno v dětské postýlce a druhou například u babičky, která vnouče často hlídá.

Více

Kurzy první pomoci

Více