Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
30. 08. 2023 13:29

Nespustil se alarm

Od: Petra Vargová

Dobrý den, prosím o informaci, jak je možné, že jsem vyndala malou z postýlky, zapomněla vypnout monitor dechu a ten se spustil až po 13 minutách, co v postýlce nebyla! Malá má týden a je to již podruhé, co byla prodleva delší. Chápu to opačně, že se nenasnímá dech, ale nerozumím, jak je možné, že se zpozdí alarm. Děkuji Vargová

30. 08. 2023 13:29

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, je možné, že monitor snímal nějaké jiné vibrace a proto nealarmoval, resp. alarmoval, až když vibrace pominuly. Zkontrolujte, že se postýlka opravdu ničeho jiného nedotýká. Že se např. nemohou vibrace přenášet z rušné silnice, pokud bydlíte hodně blízko, že si někdo nepouští hodně hlasitou hudbu, která může rozvibrovat při špatné izolaci i podlahu,atd. Zkuste i test monitoru, zapněte monitor, položte dceru do postýlky, měla by začít blikat zeleně kontrolka - jako snímání dcery, a poté dceru z postýlky zvedněte a sledujte, zda dojde k alarmu monitoru. Pokud by monitor nealarmoval a vyloučíte působení jiných vibrací, může jít o poruchu monitoru. Můžete zkusit ještě vyměnit baterky. Popř. se obraťte přímo na zákaznickou linku Jablotronu.

Zpět

Slovník pojmů

Náhradní podložka

Pokud vaše miminko často spinká na dvou místech, doporučujeme mít k monitoru dechu i náhradní podložku. Jednu necháte napevno v dětské postýlce a druhou například u babičky, která vnouče často hlídá.

Více

Kurzy první pomoci

Více