Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
20. 06. 2022 18:26

Zvracanie u dietata 8.den

Od: Alexandra Šramkova

Dobry den, chcem sa opytat-prekonavame v rodine nejaky zaludocny virus - zvracanie, hnacky, bez teploty. Dve deti to do troch dni prekonalo, 3rocny syn mi vsak napriek diete, smectam, hylakom, ciernemu ihliu a piti cez lyzicky kazdu noc zvracia. Cez den je relativne ok, v noci hroza. Dr detska mi povedala len ze pokracovat v tom co robime, nie je to vsak uz pridlho? Dakujem vopred za odpoved

20. 06. 2022 18:26

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, nyní jsou i virozy, že některé děti se v tomto dlouho točí a jeden den je např. klid a  2. den opět zvrací 1-2x. Zkuste opravdu vydržet a když zazvrací, nechat ho zcela bez ničeho per os, po 1 hodině mu zkusit dát po lžičkách postupně ledový oslazený čaj, až když ztoleruje čaj, dát mu jen suchou housku, nebo rohlík. Nedávejte mu mléko min 3-4 dny ani jiné mléčné výrobky. A zkuste ho udržet poté na dietě min 2-3 dny - banán, vařená mrkev, vařená rýže. A být doma. Přidejte jiná probiotika - např. Biopron, lactobacilky, atd. Pokud by nešlo, bylo by vhodné vyšetření u pediatra.

Zpět

Slovník pojmů

Spánková apnoe

Pojmem apnoe se označuje onemocnění, při němž lidé přestávají během spánku dýchat nebo dýchají s nižší intenzitou. U miminek jsou tyto problémy způsobené nevyvinutým dechovým centrem v mozku. Pokud je dechová pauza příliš dlouhá, může vést k ALTE příhodě a nakonec i k úmrtí na syndrom náhlé smrti kojenců.

Více

Kurzy první pomoci

Více