Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
20. 06. 2022 18:22

Zatekajuce soplíky

Od: Veronika

Dobr deň chcela by som sa spitat.dcérka bude mat za chvilku dva roky a posledných 5 mesiacov mame opakovane každý mesiac zatekajuce soplíky až take silne že sa v noci začne dusiť a nemôže sa nadýchnuť.leraka nám stale poviem dávajte nasivin,Stoptussin,predpise nám pamicon.ako náhle doberieme pamicon a je to uz troska lepsie do týždňa mame zatekajuce soplíky naspet.a takto to ide každý mesiac.na poslednej kontrole u lekárky je zistila baktériu v nosteku ale nedala nám na preliečenie nic vraj to by sa jej časom vrátilo a to tam bude mat stale.prosim poraďte ako ďalej .dakujem

20. 06. 2022 18:22

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, většinou stěry z nosu se již nedělají pro jejich malou výtěžnost, ani se nepřeléčují- protože většinou bakterie, které se vykultivují, jsou normálně přítomny na sliznicích nosu. Nemá staršího sourozence, který by nemoci nosil ze školky, nebo není ve větším kontaktu posledních 5 měsíců, od kdy toto začalo, s ostatními dětmi, popř. může mít i alergii. Pokud se rýma stále vrací, zkuste jen prostříkávat mořskou vodou, event. odsát odsávačkou, pokud ještě neumí smrkat. Nasivin dejte opravdu jen, pokud má hodně ucpaný nos a nedávejte déle než 7 dní v kuse. Zvlhčete vzduch. Pokud spíte v peří, nahraďte ho umělým vláknem. Nemáte plíseň v bytě? Ta to také může způsobovat. Pokud máte zvířata, zkuste je přemístit do jiného pokoje, než dcera spí, pokud to lze. Pokud by přetrvávalo, bylo by vhodné provést i např. krevní odběry, popř. se objednat na alergologii.

Zpět

Slovník pojmů

Falešný poplach

Falešný poplach nastane, když monitor spustí alarm, ale miminko normálně dýchá. K tomu dochází v případě, kdy se pohyb tělíčka dítěte nepřenese na snímací podložku.

Více

Kurzy první pomoci

Více