Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
12. 06. 2022 11:21

Zápcha

Od: Ráchel Múranicová

Dobrý deň prajem. Chela by som sa opýtať ako mám liečiť zápchu u dvoj ročného dievčatka. Dnes je to tretí deň čo sa sťažuje na bolesť pri kakaní. Bruško tvrdé nemá ale má tvrdú stolicu a asi vždy ked ju zatlačí tak začne kvičať bibi a nechce kakať. Avšak nie je bez stolice. Skúšali sme Glicerinnove čípky ale tie nezaberajú. Jej sesternica ma nejakú kolektívnu baktériu zistenú a čítala som na internete že sa môže prejavovať aj zápchov. Dakujem

12. 06. 2022 11:21

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, je možné, že jak je stolice tuhá, je defekace bolestivá, a proto to zadržuje. Je třeba omezit sladkosti, dejte jí dostatek tekutin, můžete jí dát lactulosu 1 lžíci ráno - je to ke změkčení stolice. Zkusit jí přesvědčit, v klidu, a vysvětlit, ať se zkusí vykakat a podat jí glycerinový čípek - pokud stolice nebude 2-3 dny vůbec. Můžete jí dát švestkový kompot. Dostatek ovoce, zeleniny, syrové borůvky. Syrové borůvky projímají, naopak sušené - staví.Pokud by neměla stolici déle jak 3-5 dnů vůbec, ani při podání glycer. čípku, museli byste zajít na klyzma - po vyšetření a doporučení od Vašeho lékaře.

Zpět

Slovník pojmů

Zdravotní indikace

Monitor dechu je vhodný pro všechna miminka, protože záludnost syndromu náhlého úmrtí kojence (SIDS) spočívá v tom, že nečekaně postihuje i zdravé děti.

Více

Kurzy první pomoci

Více