Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
20. 04. 2023 10:26

Zalepené oči a žlutá rýma

Od: Marta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám 6timěsíčního syna, dnes má 3. den hustou žlutou rýmu, a do toho měl ráno zalepené 1 oko žlutým sekretem. Oko jsem vytřela kapesníkem s vodou, ale už se mu to tvoří trochu znovu a začíná i na 2. oku. Čím mu mohu pomoci? Děkuji.

20. 04. 2023 10:26

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, velmi pravděpodobně si roznesl infekci z nosu i do očí. Nastříkejte mu do nosu mořskou vodu, klidně 3x denně, odsajte nos odsávačkou na vysavač, pokud je hodně  zahleněný, můžete přidat na noc nosní kapky - např., nasivin, olynth, atd. Při spaní ho polohujte na boky, pokud na něm vydrží a nebude se přetáčet, hodně vyvětrejte a zvlhčete vzduch. Do očí zatím kupte ophthalmoseptonex nebo occuflash a kápněte 1 kapku do každého oka 3x denně, sekret otřete směrem od zevního očního koutku směrem k vnitřnímu. Pokud by se nález na očích zhoršoval, musela byste zkontaktovat PLDD syna, velmi pravděpodobně by potřeboval antibiotické kapky do očí - ty jsou již na recept. 

Zpět

Slovník pojmů

Syndrom náhlého úmrtí kojence

Termínem syndrom náhlého úmrtí kojence (sudden infant death syndrome - SIDS) označují lékaři případy, kdy miminko náhle zemře bez zjevných příčin. Obvykle ve spánku přestane dýchat a udusí se. Riziko hrozí i zdravým dětem a i přes veškerou snahu pediatrů jsou konkrétní příčiny SIDS stále neznámé.

Více

Kurzy první pomoci

Více