Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
09. 03. 2023 08:56

vyrážka u miminka

Od: Linda

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dcera 10 měsíců, měla teď 3 dny horečky kolem 38-38,5. Po podání paralenu klesly, po cca 6 hodinách zase vystoupaly. Včera měla naposledy teplotu ve 12 hodin, to jsem dala čípek paralenový. Od té doby zatím teplotu nemá. Přikládala jsem to k tomu, že se jí prořezávají zuby. Močí dost, jí méně, spíš nyní vyžaduje více kojení. Ale dnes ráno jsem si všimla, že se jí objevila na hrudníku i na břiše vyrážka, lehce červená. Asi jí to nesvědí. Co by to mohlo být?

09. 03. 2023 08:56

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pokud již nebude teplota, velmi pravděpodobně dcera prodělala 6. nemoc. Je to virové onemocnění, není na to specifická léčba, pouze symptomatická. Vyrážka postupně sama zmizí, většinou do cca 3-5 dní. Pokud by se horečky znovu objevily, bylo by vhodné, aby jí prohlídl její pediatr.

Zpět

Slovník pojmů

Náhradní podložka

Pokud vaše miminko často spinká na dvou místech, doporučujeme mít k monitoru dechu i náhradní podložku. Jednu necháte napevno v dětské postýlce a druhou například u babičky, která vnouče často hlídá.

Více

Kurzy první pomoci

Více