Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
12. 06. 2022 11:16

Vyrážka a teplota u 1rocneho dieťaťa

Od: Michaela

Dobrý deň , Chcela by som sa opýtať , mám syna ktorý ma 1 rok a dva mesiace. Práve sme na dovolenke a malý dnes začal teplotovať. Vysoké teploty 39,5-40 …… objavila sa mu aj vyrážka , ktorá je ako plošný výsyp, červená ma ju na rukách , nohách, hrudi aj chrbátiku. Teplota sa znižuje po podaní antipyretík ale nanovo zasa vystupuje …… viete mi prosím poradiť co robiť ? Mám si robiť starosti a vyhľadať lekára alebo sa to dá zvládnuť ? Pripadne mi povedať o čo asi ide ? ďakujem

12. 06. 2022 11:16

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, nelze jednoznačně říci, o co se jedná, může mít i spálu - na tu by byla nutná antibiotika, může jít o přehřátí a zároveň alergii na slunce, či na jídlo, které snědl.Popř. může jít i o jiné virové onemocnění. Pokud by horečka trvala i další den, bylo by vhodné vyhledat lékaře a nechat ho vyšetřit. Jinak do té doby, zůstaňte na pokoji, dejte mu dostatek tekutin, srážet horečku antipyretiky - i v kombinaci, pokud je nutné a teplota stoupá nad 38 - kombinace paracetamolu a ibuprofenu po 4 hodinách.

Zpět

Slovník pojmů

Falešný poplach

Falešný poplach nastane, když monitor spustí alarm, ale miminko normálně dýchá. K tomu dochází v případě, kdy se pohyb tělíčka dítěte nepřenese na snímací podložku.

Více

Kurzy první pomoci

Více