Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
31. 03. 2023 17:44

Tloušťka matrace

Od: Miroslava

Dobrý den, koupila jsem pro ještě nenarozeného syna matraci o tloušťce 9 cm latexovou y zdravotní. Mám již po prvním synovi monitor dechu Nanny a uvažuji o koupi novějšího typu, ale to ještě uvidím. Samozřejmě podložku koupím novou. Ale četla jsem, že matrace testovaná přímo k monitoru dechu má 7 cm. Tak jsem se chtěla zeptat, zda tento dvoucentimetrový rozdíl není příliš moc. Děkuji

31. 03. 2023 17:44

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, výška matrace by neměla být problém do výšky matrace do 12 cm.

Zpět

Slovník pojmů

Kalibrace

Ve snímací podložce je senzor, který zachytí i ty nejjemnější pohyby miminka. Jeho životnost je dva roky, poté citlivost klesá. Proto je po uplynutí této doby nutné koupit k monitoru dechu novou podložku. Starou nejde nijak “kalibrovat” a její používání tím bezpečně prodloužit.

Více

Kurzy první pomoci

Více