Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
15. 10. 2023 16:44

svědění v okolí konečníku a noční buzení

Od: Líba

Dobrý den, chci se zeptat, mám 3,5letou dceru, která začala v září chodit do školky. Nyní asi poslední 3 noci spí velmi neklidně, často se v noci budí a škrábe se v okolí zadečku. Vizuelně má místo řitního otvoru jen mírně zarudlé, ale nic tam není vidět. Jinak je zdravá, nemá rýmu, kašel, ani teplotu. Co by to mohlo být? Děkuji.

15. 10. 2023 16:44

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, velmi pravděpodobně jde o roupy, je třeba, abyste zkontaktovala praktického lékaře své dcery. Je třeba, aby Vám poslal Vermox - což je lék, který se používá. Je na předpis. Dále je třeba podat lék po lehké snídani a dále za měsíc ještě 1x znovu. Nezapomeňte ostříhat dceři nehty a zvyšte hygienu rukou. 

Zpět

Slovník pojmů

ALTE příhoda

Ještě předtím než miminko zemře na syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS), nastává u něj takzvaná ALTE příhoda. Děťátko nedýchá, je bledé, silně se potí a připomíná hadrovou panenku. Během ALTE příhody můžete dítě včasnou pomocí zachránit.

Více

Kurzy první pomoci

Více