Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
29. 10. 2023 16:58

svědění v noci a vyrážka

Od: Jarka

Dobrý den, mám 4letou dceru, která chodí do školky, asi před týdnem se objevila vyrážka, různě velké červené skvrnky nejvíce na rukou - na prstech a na nohou - u začátku prstů, a postupně se rozšířila i na hrudník, břicho, na dlaně, v tříslech. Hrozně moc jí to svědí a nejvíce v noci. Co by to mohlo být?

29. 10. 2023 16:58

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, může jít o více diagnoz, ale je dost pravděpodobné, že může jít o svrab, vzhledem ke  svědění hlavně v noci, doporučuji Vám zavolat PLDD své dcery a domluvit se na dalším postupu. Pokud jde o svrab, je třeba přeléčit celou rodinu, i když někdo viditelné příznaky nemá. Do té doby by dcera neměla docházet do školky.

Zpět

Slovník pojmů

Monitor dechu

Monitor dechu je přístroj, hlídá dech miminka, abyste si i vy mohli odpočinout a načerpat energii během spánku. V případě zástavy dechu miminka, spustí monitor dechu poplach. Přivolaný rodič pak dítěti včas poskytne první pomoc.

Více

Kurzy první pomoci

Více