Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
11. 04. 2022 01:27

Síla zavinovačky /hnízdečka

Od: Kristýna

Dobrý den, nově šiju zavinovačky a hnízdečka pro miminka podle střihů od kamarádky na sílu zavinovaček 2x vatelín 200g/m a v hnizdu 3tyto vatelíny. Četla jsem, že péřová hnízda mohou způsobit SIDS. Nám pediatr také říkal, že musí malá spát bez polštářu. Ráda bych se zeptala, zda v této tloušťce monitor funguje, když je pod matrací. Nebo změním raději výrobky na pouze 1 vrstvu vatelínu? Nebo se monitor umisťuje pod hnízdečko? Moc děkuji

11. 04. 2022 01:27

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, bohužel nešiju, ale 3 vrstvy vatelínu o této gramáži mi přijdou docela vysoké, a může dojít k tomu, že nemusí monitor úplně všude plně doléhat a může docházet k alarmům. Dále asi do toho miminko hodně zapadne a trochu bych měla strach, aby mohlo dostatečně dýchat, ale je to na Vás. Jinak určitě polštář pro miminka resp. pro děti do 1 roku se nedoporučuje. Možná lepší trochu vrstev ubrat, nedokážu říct kolik. Ale jinak se může monitor umístit i pod zavinovačku přímo. Já třeba měla na děti klasickou rychlozavinovačku o klasické výšce a přehazovala jsem jen flísovou dekou přes zavinovačku, když byla hodně zima a jinak spali v body a v tepláčkách a studení nebyli. A na ven do kočáru měli stejně fusak. Ale každé dítě je jiné. Je to na Vás. Ať se dílo zadaří:)

Zpět

Slovník pojmů

Výroba Nanny

Monitor dechu Nanny vyrábíme v České republice a celý proces je pod přísným dohledem. Z hygienických důvodů jsou prostory pro výrobu monitorů dechu oddělené od ostatní výroby. Podívejte se na video a sami se přesvědčte, jak naše továrna vypadá.

Více

Kurzy první pomoci

Více