Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
17. 02. 2023 17:57

reakce po očkování proti spalničkám

Od: Míša

Dobrý den, chci se zeptat, mám ročního syna, za měsíc by měl jít na očkování proti spalničkám, ale máme možnost cca týden po očkování odjet na týden pryč mimo ČR. Chci se zeptat, zda jsou nějaké nežádoucí reakce po očkování a popř. kdy většinou k nim dojde? Nebo zda mám očkování posunout event. až po návratu?Děkuji.

17. 02. 2023 17:57

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, u tohoto očkování může reakce nastat po 8-10 dnech po očkování, většinou se neděje nic, ale může zarudnout místo vpichu, může dojít k výsevu exantému("vyrážky") podobnému exantému při spalničkách, popř. může dojít k mírnému zvětšení uzlin nuchálních(na zadní straně krku), horečky nad 38st. Je to samozřejmě na Vás, ale dle Vašeho popisu bych volila spíše naočkovat až po návratu.

Zpět

Slovník pojmů

Monitor dechu

Monitor dechu je přístroj, hlídá dech miminka, abyste si i vy mohli odpočinout a načerpat energii během spánku. V případě zástavy dechu miminka, spustí monitor dechu poplach. Přivolaný rodič pak dítěti včas poskytne první pomoc.

Více

Kurzy první pomoci

Více