Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
30. 08. 2023 10:12

Péřová zavinovačka a monitor dechu

Od: Sandra

Dobrý den, uvažuji o koupi péřové zavinovačky ale nevím, zda je vhodná, aby pod ní a pod matrací fungoval monitor dechu. Jak to prosím je? Děkuji

30. 08. 2023 10:12

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, mělo by i přes ni dojít ke snímání, ale pokud bude miminko menší a lehčí a tzv. "nedolehne" skrz péřovou zavinovačku na podložku, nemusí dojít ke snímání. Když bude miminko malé, tak by bylo vhodnější, pokud chcete použít péřovou zavinovačku, umístit snímací podložku přímo pod zavinovačku.

Zpět

Slovník pojmů

Syndrom náhlého úmrtí kojence

Termínem syndrom náhlého úmrtí kojence (sudden infant death syndrome - SIDS) označují lékaři případy, kdy miminko náhle zemře bez zjevných příčin. Obvykle ve spánku přestane dýchat a udusí se. Riziko hrozí i zdravým dětem a i přes veškerou snahu pediatrů jsou konkrétní příčiny SIDS stále neznámé.

Více

Kurzy první pomoci

Více