Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
18. 03. 2023 18:28

ošetřovné

Od: Šárka

Dobrý den, chci se zeptat, jsem doma 3 dny se 4letou dcerou, je zahleněná a kašle a nemůže do školky. Mám vypsanou ošetřovačku, ale zatím ji nemám ukončenou. Pokud nebude dcera horší, mám si jen zavolat na ukončení a tiskopis si pak vyzvednout. Jak dlouho můžu být doma na ošetřovačce, aby mi to zaplatili?

18. 03. 2023 18:28

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, pokud nejste samoživitelka, máte nárok na 9 proplacených dnů - dny jsou počítány za sebou, včetně soboty a neděle. Pokud jste samoživitelka, máte nárok na 16 proplacených dní.

Zpět

Slovník pojmů

Monitor dechu

Monitor dechu je přístroj, hlídá dech miminka, abyste si i vy mohli odpočinout a načerpat energii během spánku. V případě zástavy dechu miminka, spustí monitor dechu poplach. Přivolaný rodič pak dítěti včas poskytne první pomoc.

Více

Kurzy první pomoci

Více