Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
19. 11. 2023 11:23

odsávání nosu u miminka

Od: Linda

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám měsíční dceru a má rýmu. Co jí můžu dát do nosu a mohu použít odsávačku i třeba na vysavač, nemohu jí tím ublížit? Děkuji.

19. 11. 2023 11:23

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, můžete použít mořskou vodu - izotonický roztok - např. libenar, sterimar. A dále odsajte nos odsávačkou na vysavač, pokud použijete nejnižší výkon na vysavači, nemůžete dceři ublížit. Spíše naopak, odsátí bude rychlé. Dále dceru při spaní napolohujte - na boky, popř., zvedněte nohy postýlky, popř. můžete použít klín pod matraci.

Zpět

Slovník pojmů

Chůvička

Dětská chůvička je přístroj, který rodiče upozorní na pláč dítěte. Jedna jednotka je poblíž dětské postýlky, druhou má rodič u sebe v jiném pokoji. Když například začne děťátko plakat, maminka nebo tatínek to uslyší na svém přístroji. Existují i chůvičky s kamerou přenášející kromě zvuku i aktuální obraz miminka.

Více

Kurzy první pomoci

Více