Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
04. 05. 2023 08:32

očkování proti HPV

Od: Miriam

Dobrý den, mám dceru, za 2 měsíce jí bude 13 let, chtěla bych jí nechat naočkovat proti hpv. Chtěla jsem se zeptat, kolik je nutných dávek a kolik to stojí a jakou vakcínou?

04. 05. 2023 08:32

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, očkování proti hpv je dívkám i chlapcům mezi 13. a 14. rokem plně hrazeno pojišťovnou, a to všechny druhy vakcín. Byly 3 druhy, nyní již jsou dostupné jen 2 -  Cervarix a Gardasil 9. Lepší je dát Gardasil 9 - je to proti 9 antigenům. Cervarix obsahuje 2 antigeny. Jsou potřeba 2 dávky, a to po 6 měsících. Tzn. pokud necháte dceru očkovat proti hpv po 13. narozeninách, máte vakcínu plně hrazenou pojišťovnou a nebudete nic doplácet.

Zpět

Slovník pojmů

Výroba Nanny

Monitor dechu Nanny vyrábíme v České republice a celý proces je pod přísným dohledem. Z hygienických důvodů jsou prostory pro výrobu monitorů dechu oddělené od ostatní výroby. Podívejte se na video a sami se přesvědčte, jak naše továrna vypadá.

Více

Kurzy první pomoci

Více