Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
04. 04. 2023 07:36

Noční krmení

Od: Petra

Vážená paní doktorka, chtěla bych se Vás zeptat ohledně nočního krmení 13. měsíčního dítěte. Nekojený, přes den dostatek stravy. Jí všechno. Snídaně chleba+pomazánka, svačina ovoce, oběd polévka+druhé, svačina jogurt, večeře kaše tak kolem 18:30. Ve 20:00 před spaním 250 um. Budi se o půlnoci a vyžaduje další um 250ml. Ráno ve 4 další ale to mu už dám kravské mléko. Celkově špatný spáč. Zkoušeli jsme zapojit několikrát síly a mléko odnaučit, ale po týdnu vyčerpání všech jsme to vzdali. Ani čaj voda nepomůže. Pokud mléko nedostane je schopen v noci zůstat klidně 4 hodiny vzhůru. Přes den um už nemá. Váha 11kg. Děkuji moc.

04. 04. 2023 07:36

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, co se týče mléčných výrobků, tak těch má dostatek, můžete zkusit přidat tekutiny přes den - čaj, voda - nevím kolik, toho vypije? Je možné, že má po kaši větší žízeň, takže můžete ji zkusit zcela nahradit něčím jiným - rohlík/chleba + sýr, šunka, žervé, nebo masozelenina od oběda, popř. prostřídat, popř. třeba dát kaši k snídani. Ohledně vyžadování pití UM už jde u něj velmi pravděpodobně o zvyk.Ve 20:00 klidně to UM nechte, o půlnoci zatím také, ale zkusila bych v ty 4:00 ráno event. i to kravské nahradit UM, ale zkusit postupně po 30 ml snižovat dávku, nebo tedy dejte kravské, ale snižte postupně o 30 ml. Pokud se Vám podaří snížit, tak poté to samé s dávkou UM o půlnoci. Přeji pevné nervy a vydržte, ale věřte, že časem se to zlomí.

Zpět

Slovník pojmů

Náhradní podložka

Pokud vaše miminko často spinká na dvou místech, doporučujeme mít k monitoru dechu i náhradní podložku. Jednu necháte napevno v dětské postýlce a druhou například u babičky, která vnouče často hlídá.

Více

Kurzy první pomoci

Více