Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
07. 02. 2021 08:46

Nezadáno...

Od: Kateřina

Dobrý den již 2x nám spustil monitor a miminko bylo v pořádku čím to může být jak postupovat? Plasime protože nám před rokem umřel 2 syn na SIDS

07. 02. 2021 08:46

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, doporučuji monitor celý opět překontrolovat, zda je správně zapojený, zda je správně položený, tam, kde má být a jak má být, vyměnit event. baterie, pokud je kupovaný nový, máte účtenku a je to do 2 let od koupi, dá se i poslat do Jablotronu na kalibraci. Popř. pokud by znovu alarmoval a syn by vypadal v pořádku a vše bylo správně zapojeno a mělo by fungovat, obrátit se s dotazy přímo na zákaznickou linku Jablotronu. Pokud ho máte z 2. ruky, doporučuji spíše zakoupit monitorovací podložku novou. Nevím, jak je starý, ani detaily ohledně porodu, zda byl nedonošený, či zda trpí nějakou přidruženou chorobou. Nemusí to nic znamenat, ale vzhledem k úmrtí na SIDS Vašeho 2. syna (není to dědičné), pokud by se alarm znovu opakoval a syn by i přesto vypadal v pořádku, doporučuji kontaktovat jeho pediatra a nechat ho jím vyšetřit.

Zpět

Slovník pojmů

Zdravotní indikace

Monitor dechu je vhodný pro všechna miminka, protože záludnost syndromu náhlého úmrtí kojence (SIDS) spočívá v tom, že nečekaně postihuje i zdravé děti.

Více

Kurzy první pomoci

Více