Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
24. 09. 2023 07:26

Monitor dechu do kočárku

Od: Nikola

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jde pořídit nějaký monitor dechu do kočárku, mimo ten ponožkového Owlet Smart Sock. Jde mi o to, že když nechám dítě spát na zahradě, mohu jít s klidem pracovat dovnitř do bytu. Děkuji za opověď.

24. 09. 2023 07:26

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, můžete použít monitor i od nanny, deska se vloží přímo pod miminko, ale pokud bude hodně velký vítr a kočárek se bude vlivem větru hýbat, může dojít k zachycení vibrací způsobeného větrem a ne dýcháním miminka. Bylo by vhodné umístit kočárek v závětří. 

Zpět

Slovník pojmů

Syndrom náhlého úmrtí kojence

Termínem syndrom náhlého úmrtí kojence (sudden infant death syndrome - SIDS) označují lékaři případy, kdy miminko náhle zemře bez zjevných příčin. Obvykle ve spánku přestane dýchat a udusí se. Riziko hrozí i zdravým dětem a i přes veškerou snahu pediatrů jsou konkrétní příčiny SIDS stále neznámé.

Více

Kurzy první pomoci

Více