Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
23. 11. 2020 18:36

Monitor dechu

Od: Diana

Dobrý den, zakoupila jsem novou podložku Nanny. V postýlce mám matraci molitan/kokosové vlákno, která má 12cm + na tom mám ještě hnízdecko pro miminko. Kam tedy mám podložku umístit? Na rošt postýlky pod matraci a nebo na matraci pod prostěradlo? Moc děkuji za odpověď. Morongova

23. 11. 2020 18:36

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, můžete podložku umístit pod prostěradlo přímo pod hnízdečko. Až bude miminko větší a těžší a nebude již v hnízdečku, můžete vyzkoušet umístit podložku pod matraci, ale vzhledem k výšce matrace vyzkoušejte, zda bude monitor schopný detekovat dýchání dítěte- proveďte test - nechte dítě chvíli v postýlce, ale zůstaňte u něj, nedotýkejte se při detekci postýlky, pokud monitor funguje a snímá dýchání, můžete nechat podložku umístěnou pod matrací.

Zpět

Slovník pojmů

ALTE příhoda

Ještě předtím než miminko zemře na syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS), nastává u něj takzvaná ALTE příhoda. Děťátko nedýchá, je bledé, silně se potí a připomíná hadrovou panenku. Během ALTE příhody můžete dítě včasnou pomocí zachránit.

Více

Kurzy první pomoci

Více