Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
27. 08. 2023 20:35

Monitor dechu

Od: Patrik

Dobrý den, uvažujeme o pořízení monitoru dechu pro předčasně narozená dvojčata. Zatím jsou ještě v nemocnici, máme avizo, že bychom je mohli do konce září mít doma. Bude potřeba pro každé děcko samostatný monitor nebo je Manny 3 schopno rozlišit z kterého snímače přišel signál ?, či existuje podobný monitor spánku který by toto uměl. Kupovat to dvakrát je poměrně velký zásah do rozpočtu.Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

27. 08. 2023 20:35

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, v prvé řadě gratuluji k narození dětiček. Chápu Vás, ale je opravdu potřeba mít pro každé mimčo snímací desku i monitor zvlášť. Nelze použít 1 vyhodnocovací jednotku. Důležité také je, aby mělo každé svou postýlku.

Zpět

Slovník pojmů

Náhradní podložka

Pokud vaše miminko často spinká na dvou místech, doporučujeme mít k monitoru dechu i náhradní podložku. Jednu necháte napevno v dětské postýlce a druhou například u babičky, která vnouče často hlídá.

Více

Kurzy první pomoci

Více