Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
25. 03. 2020 12:40

měl bych otázky

Od: Tomáš Horáček

zdravím vás první otázka se týká monitoru dechu Nanna stalo se nám u 3 týdenní holčičky že začal zvonit alarm že zřejmě nedýchá jak jsme se nahnuli na postýlku malá dýchala ale ležela zkroucená mohl se alarm kvůli tomu spustit. dost nás to vyděsilo a druhá otázka používaly jsme umělé mlíčko značka Sunar protialergení ale přešli jsme na značku Hami a tam není psáno protialergení malé toto chutná víc nemůžeme jí tím přechodem nějak ublížit děkuji t.

25. 03. 2020 12:40

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, je možné, že když byla dcera zkroucená, neměla dostatečný kontakt s podložkou a monitor mohl vyhodnotit, že nedýchá. Někdy se to může stát, i když je dítě hodně drobné a má nízkou hmotnost. Dále můžete umístit snímací podložku přímo pod prostěradlo, ne až pod matraci. K 2. otázce, předpokládám, že měla dcera Sunar HA - což je mléko, které se může dát při alergiích v rodině - u jiných rodinných příslušníků, tedy ne u alergie dítěte- jedná se pouze o prevenci, tzn., že přechodem na Hami, pokud ho dcera toleruje, jí neublížíte.

Zpět

Slovník pojmů

Chůvička

Dětská chůvička je přístroj, který rodiče upozorní na pláč dítěte. Jedna jednotka je poblíž dětské postýlky, druhou má rodič u sebe v jiném pokoji. Když například začne děťátko plakat, maminka nebo tatínek to uslyší na svém přístroji. Existují i chůvičky s kamerou přenášející kromě zvuku i aktuální obraz miminka.

Více

Kurzy první pomoci

Více