Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
24. 08. 2023 10:02

komár a borelioza

Od: Jitka

Dobrý den, mám roční dceru, hodně ji před 3mi dny poštípali komáři - a udělali se jí červené fleky do velikosti asi 1 cm, mám strach, aby neměla boreliozu, klíště žádné neměla. Může jít o boreliozu?

24. 08. 2023 10:02

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, velmi pravděpodobně se o boreliozu nejedná, zatím nebylo potvrzeno, že by ji komáři přenášeli, pouze klíšťata. Navíc pokud by šlo o erythema migrans, nemusí být sice centrální výbled, může jít "jen" o červený erytém, ale velikosti min. nad 5 cm v průměru, který trvá např. 4dny, nezmizí hned, a objeví se většinou 10 dní po přisátí klíštěte. Většinou nesvědí. Zkuste  to dceři namazat fenistil gelem, popř. jí můžete dát fenistilové kapky. 

Zpět

Slovník pojmů

Půjčení monitoru dechu

Maminky často váhají, zda pořídit nový monitor dechu, půjčit si použitý, nebo ponechat starší po kamarádce či prvním miminku. Nechtějí utratit mnoho peněz, přitom však potřebují mít jistotu, že bude jejich miminko v naprostém bezpečí.

Více

Kurzy první pomoci

Více