Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
06. 06. 2017 14:12

Dotaz

Od: Plamínek

Jak mohu pomoci svému miminku při „prdíkách“?

06. 06. 2017 14:12

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Pokud kojíte, snažte se nekonzumovat nadýmavé potraviny ( např. čerstvé pečivo, nadýmavá zelenina – brokolice, květák, zelí, ale i např. paprika, dále čokoláda, perlivé nápoje…). Dále nechte miminko po každém krmení dostatečně odříhnout, nepřekrmujte ho. Po odříhnutí ho můžete dát do pozice tzv. „tygříka“ – miminko leží svým bříškem na Vašem předloktí , ruce a nohy má volně, hlavičku má položenou ve Vaší loketní jamce. Nebo ho dejte do pozice tzv. „kolébky“ – opřete si ho zády o Váš hrudník a skrčte a mírně mu přitáhněte nožky směrem k bříšku. Můžete mu provést šetrnou masáž bříška krouživými pohyby po směru hodinových ručiček – toto ne bezprostředně po jídle, aby Vám miminko nezačalo zvracet. Můžete i použít volně prodejné probiotické přípravky – např. Biogaia,Biopron Junior, Espumisan.

Zpět

Slovník pojmů

Chůvička

Dětská chůvička je přístroj, který rodiče upozorní na pláč dítěte. Jedna jednotka je poblíž dětské postýlky, druhou má rodič u sebe v jiném pokoji. Když například začne děťátko plakat, maminka nebo tatínek to uslyší na svém přístroji. Existují i chůvičky s kamerou přenášející kromě zvuku i aktuální obraz miminka.

Více

Kurzy první pomoci

Více