Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
10. 12. 2018 12:41

Bolesti briska

Od: Andrea

Dobrý den, syn 3 mesice se neustale budi ze spanku s brekem a knouranim. Krouti se jako zizala a kope zbesile nozickama. Po chvilce zacne hodne prdet a zase usne. Od mesice je na Um Hipp biocombiotik 170ml 7x denne a do kazde lahve 8 kapek espumisanu. Kazde ranno 5 kapek biogaia. Je mozne mu nejako pomoci, aby se mu tolik netvorili prdiky a nebolelo ho z toho brisko? Cvicime nozickami pred kazdym jidlem, davame nahrivaci polstarek a plinku na brisko, davame trosku fenykoveho caje a nic pomaha. Dekuji za odpoved.

10. 12. 2018 12:41

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, kromě toho, co již děláte, zkuste nechat syna po každém krmení dostatečně odříhnout. Po odříhnutí ho můžete dát do pozice tzv. „tygříka“ – miminko leží svým bříškem na Vašem předloktí, ruce a nohy má volně, hlavičku má položenou ve Vaší loketní jamce. Nebo ho dejte do pozice tzv. „kolébky“ – opřete si ho zády o Váš hrudník a skrčte a mírně mu přitáhněte nožky směrem k bříšku. Můžete mu provést šetrnou masáž bříška krouživými pohyby po směru hodinových ručiček – toto ne bezprostředně po jídle, aby Vám syn nezačal zvracet. Více ho pokládejte na bříško. Přechodně lze použít i rektální rourku, pokud je to nezbytně nutné. Pokud by problémy s meteorismem přetrvávaly, mohla byste i změnit umělé mléko, ale to bych Vám doporučila až po dohodě s PLDD Vašeho syna. U většiny dětí se většinou tyto problémy zmenší či ustoupí kolem 4. měsíce věku, ale je to hodně individuální.

Zpět

Slovník pojmů

Syndrom náhlého úmrtí kojence

Termínem syndrom náhlého úmrtí kojence (sudden infant death syndrome - SIDS) označují lékaři případy, kdy miminko náhle zemře bez zjevných příčin. Obvykle ve spánku přestane dýchat a udusí se. Riziko hrozí i zdravým dětem a i přes veškerou snahu pediatrů jsou konkrétní příčiny SIDS stále neznámé.

Více

Kurzy první pomoci

Více