Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
26. 10. 2020 17:36

Alarm Monitoru dechu

Od: Lucie

Dobrý den, včera se mi u 4m spícího miminka spustil alarm od monitoru dechu. Byla jsem převzít poštu a když jsem se vrátila, alarm byl spuštěny. Miminko hodně plakalo, ale jinak bylo v pořádku. Můj dotaz zní, zda mu ten alarm nemohl způsobit poškození sluchu. Nevím, jak dlouho přesně byl alarm pusteny, ale byl už hodně hlasitý. Děkuji

26. 10. 2020 17:36

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, nemělo by k tomu dojít, ale samozřejmě se to stát může, pokud bylo vystaveno hluku delší dobu. 4měsíční miminko už je relativně větší, můžete i sama odzkoušet, zda slyší alespoň relativně stejně, když bude bdělé a v dobré náladě, zkuste vzít chrastítko a zkuste s ním zarachtat nejprve zleva, počkat, zda otočí hlavičku za zvukem, a poté to samé zprava. Pokud se Vám bude zdát, že nereaguje, nebo reaguje hůř, bylo by vhodné spojit se s pediatrem Vaší dcery a další postup a případné další vyšetření prokonzultovat přímo s ním. Dále se dá sluch vyšetřit na ORL pomocí otoakustických emisí.

Zpět

Slovník pojmů

Baterie

Baterie dostanete spolu s Nanny v balíčku a obvykle je nemusíte měnit, protože vydrží opravdu dlouho. Kdyby však přístroj po čase signalizoval, že jsou vybité, kupte klasické alkalické tužkové baterie. Nabíjecí baterie nejsou do Nanny vhodné.

Více

Kurzy první pomoci

Více