Nechte si poradit

Lékařka radí

Pokud si nejste jistí s čímkoliv v péči o miminko, poraďte se s dětskou lékařkou MUDr. Lucií Skálovou. Pošlete váš dotaz a radu lékařky tu za několik dní zveřejníme.

Rychlou odpověď na vaši otázku můžete zkusit najít v již zodpovězených dotazech.

Rádi vám pomůžeme. Na druhou stranu váš pediatr zná dítě nejlépe a naše rady nemohou nahradit komplexní lékařskou péči. Pokud je situace naléhavá, kontaktujte vašeho lékaře nebo přímo linku 155.

Vložte dotaz
12. 06. 2022 11:10

afekt

Od: Patrik

Dobrý deň, nás drobec má 5mesiacov, v posledných dňoch sa stalo že sa zobudí s tak výrazným plačom až pri tom plači sa akoby nevládal nadýchnuť. Zareaguje na “zatrasenie” alebo keď naň fukneme, pripadne na svetlo. Hľadať nejaký vážnejší problém? Ďakujem

12. 06. 2022 11:10

Odpovídá: MUDr. Skálová Lucie

Dobrý den, může jít o afektivní záchvat, tím, že reaguje na "fouknutí", resp. se mu můžou zdát děsivé sny. Pokud by se to stupňovalo, popř. by to bylo častější, přidaly by se k tomu další příznaky, bylo by vhodné ho nechat vyšetřit pediatrem.

Zpět

Slovník pojmů

Falešný poplach

Falešný poplach nastane, když monitor spustí alarm, ale miminko normálně dýchá. K tomu dochází v případě, kdy se pohyb tělíčka dítěte nepřenese na snímací podložku.

Více

Kurzy první pomoci

Více